HIZLI PROTOTİPLEME

 

Silikon Kalıp / Vacuum Casting Process

Seri imalat öncesi, yapılan tasarımların kontrolü amacıyla, ilk olarak tasarlanmış parçanın modeli ve prototip kalıbı, ardından ya gerçek (asıl) malzeme ile ya da aslının benzeri malzemeler ile ürünün/parçanın prototipleri üretilerek, projelerinizin sorun yaşanmadan devreye alınması sağlanmaktadır.


Yeni projeleriniz, henüz piyasada olmayan ve daha önce hiç denenmemiş tasarım ve yenilikleriniz, düşük üretim adetleri ile kısa sürede ve ucuz yatırım maliyetleri ile prototip kalıbında basılırlar.


Silikon kalıp oldukça pratik, seri, ve düşük maliyetli bir hızlı prototipleme yöntemidir. Diğer imalat yöntemlerine kıyasla sahip olduğu avantajlar sayesinde günümüzde sıklıkla tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir.

 

Beyaz eşya, otomotiv, savunma sanayi, havacılık, medikal ve benzeri sektörlere çözüm sağlanmaktadır. 

  1. ZAMAN KAZANDIRIR
  2. PAZARA ÇIKIŞ SÜRESİNİ AZALTARAK REKABET GÜCÜNÜZÜ ARTIRIR
  3. KALIP MALİYETLERİNİ AZALTIR
  4. HATALI İMALATI ÖNLER
  5. İYİLEŞTİRME VE ERGONOMİ ÇALIŞMALARINA DESTEK OLUR
  6. KARMAŞIK PARÇALARI TEK SEFERDE İMÂL ETME İMKÂNI SUNAR

Kullandığımız Hızlı Prototip Teknolojileri

SLA
Stereolithography
---
SLS
Selective Laser Sintering
460x420x510 mm
---
FDM
Fused Deposition Modeling
600x500x600 mm
---
CNC
High Speed Milling/Machining
900x900x750 mm
---
VC
Vacuum Casting / Silicone Mold
1400x1200x800 mm

Sorunsuz tasarım için Silikon Kalıp!


Seri imalat öncesi yapılan tasarımların kontrolü amacıyla önce prototip kalıbı, ardında ya gerçek malzemesi ile ya da farklı malzemeler ile ürün prototipleri üretilerek, projelerinizin problemsiz devreye alınması sağlanmaktadır.
Yeni projelerinizde henüz piyasada olmayan ve daha önce hiç denenmemiş endüstriyel tasarımlar, düşük üretim adetleri ile kısa sürede ve ucuz yatırım maliyetleri ile silikon prototip kalıbında basılırlar. 
Silikon kalıp bir hızlı prototipleme yöntemidir. Diğer üretim yöntemlerine kıyasla sahip olduğu avantajlar sayesinde günümüzde sıklıkla kullanılan bir yöntem haline gelmiştir. Beyaz eşya, otomotiv, havacılık vb. sektörlerde çeşitli özelliklere sahip parçaların üretimini mümkün kılmaktadır. Firmamızda bulunan, silikon vakum (VC - Vacuum Casting) cihazı 1900 x 1000 x 1200 mm ölçülerinde kalıp dökme özelliğine sahiptir. Vakum döküm işleminin esası; ABS, naylon ve kauçuk parçaların üretimini simüle eden poliüretan parçalar oluşturmaktır. İşlem sonunda pürüzsüz yüzeyler ve parmak izini dahi çıkartabilen ince detaylar elde edilebilir. Yumuşak, yarı yumuşak, yarı sert, sert, transparan, gibi değişik mekanik özelliklerde parçalar üretilebilir. Yüksek sıcaklığa dayanıklı zorlu yanmazlık testleri için uygun malzemeler kullanılabilir.

info@3dproteknik.com

+90 216 452 98 90

İstanbul Türkiye   

3D Proteknik © 2017

  • Twitter - 3DProteknik
  • LinkedIn - 3DProteknik
  • Instagram - 3DProteknik