ÖN SERİ İMALAT

Bir tür dönüşüm teknolojisi olan Silikon Kalıplama sayesinde, düşük miktardaki üretimler için, pahalı ve uzun süren metal kalıp imalatına gerek yoktur. Hızlı prototip üretim teknolojileri ile (SLA, SLS, FDM, VC, CNC vb.) imal edilen bir "Master Model" kullanılarak daha düşük maliyetle, hızlı bir şekilde plastik parça imalatı yapılabilmektedir. Gerçek ürünlerde kullanılan malzemelere çok yakın özelliklere sahip materyaller kullanılmaktadır. Çıktı ürünler, görsellik, ergonomi, fonksiyonellik, mekanik dayanım, çarpışma testleri gibi uygulamalarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Ürün geliştiren firmaların en çok sıkıntı çektiği konulardan birisi, bir ürünü düşük adette üretmenin yüksek maliyetidir. Vakumlu ortamda silikon kalıplama yöntemi, bu sıkıntıya en uygun ve ileri seviyede çözüm getirmektedir. Firmamızda bulunan silikon kalıplama makinesi 1900x1100x1000 mm ölçülere kadar kalıp dökme imkanı sağlamaktadır.

Vakumlu silikon kalıplama işlemi sayesinde, ABS, Naylon, Kauçuk, Poliüretan parçaların imalatı küçük ölçeklerde yapılarak, bir üretim simülasyonu gerçekleştirilir.

 

Aynı "Silikon Kalıp" kullanılarak ortalama 20 adet model dökümü yapılabilir. İşlem sonunda pürüzsüz yüzeyler oluşur. Parmak izi çıkarabilecek kadar ince detaylar elde edilebilir. Elastik, sert, transparan, parlak, mat, renkli, renksiz, gıda uyumlu, cam-alüminyum katkılı, yüksek sıcaklığa dayanıklı, yanmaz vb. değişik özelliklerde parçalar üretilebilir. Birkaç gün içerisinde talep edilen parçadan istenilen sayıda üretim yapılabilir.

  1. GENİŞ MALZEME SEÇENEĞİ
  2. SERİ ÜRETİMDEKİ ESAS MALZEMEYE YAKIN ÖZELLİKLER
  3. DÜŞÜK MALİYET
  4. METAL KALIBA GEREK OLMAMASI
  5. TESTLERE UYGUNLUK
  6. TEK SİLİKON KALIPLA 20 ADET MODEL
  7. NİHAİ ÜRÜN OLARAK KULLANIM İMKANI

info@3dproteknik.com

+90 216 452 98 90

İstanbul Türkiye   

3D Proteknik © 2017

  • Twitter - 3DProteknik
  • LinkedIn - 3DProteknik
  • Instagram - 3DProteknik